Meteoserver hw

sheevaplugCelý meteoserver (zálohování, statistiky, grafy, export na webserver) jede na zařízení meteoplug. Což je SheevaPlug s linux systémem a programem meteohub.

SheevaPlug je "plug počítač" navržen tak, aby poskytl standardní výpočetní funkce v co nejmenším prostoru, jak je to jen možné.

Meteoserver sw

m3Meteohub je miniaturní server, který zaznamenává údaje o počasí z meteorologické stanice, vyhodnocuje údaje, vytváří uživatelsky definované grafy počasí a tyto údaje odesílá přes FTP na webový server. Kromě toho může Meteohub nahrávat údaje o počasí do celé řady meteoserverů. Dále může exportovat zaznamenané údaje o počasí v WSWIN nebo WD formátu pro další zpracování v počítači. Meteohub podporuje širokou škálu meteorologických stanic a umožňuje zaznamenávat tyto údaje průběžně a posílat informace na internet, aniž by bylo nutno mít zapnuté standartní PC.
Konfigurace meteohubu probíhá přes webové rozhraní. Meteohub je založen na sladění hardware a odpovídající Linux distribuce. Pro SheevaPlug je systém založen na ARM Debian Lenny.